, Wypożyczalnia książek online w Laravel, Laravel & VueJs
 Buy Now
, Wypożyczalnia książek online w Laravel, Laravel & VueJs , Wypożyczalnia książek online w Laravel, Laravel & VueJs , Wypożyczalnia książek online w Laravel, Laravel & VueJs

Price: 29,99 USD

Pierwsze kroki z Laravel.

Laravel to obok Symfony jeden z najpopularniejszych frameworków PHP na świecie. Powstał tuż po tym, gdy język PHP wkroczył w swoisty renesans, zyskując narzędzia takie jak Composer czy rozpoczynając drogę do standardów znanych dzisiaj jako PSR. Rozwój samego języka PHP i przełomowa wersja 7 pozwoliły na nowo zaufać tej technologii, a Laravel pojawiając się w idealnym czasie, odpowiedział na potrzeby wielu programistów. Dziś, kilka lat później, framework ten wciąż cieszy się rosnącą popularnością. Kurs ten pozwoli Ci od podstaw poznać to narzędzie i budować bez frustracji ambitne aplikacje internetowe.

Praktyczny projekt.

W kursie tym zobaczysz jak skonfigurować środowisko do pracy lokalnej tj. PHP, MySQL. Zobaczysz w jaki sposób tworzyć nowe projekty wykorzystujące Laravel, zrozumiesz strukturę katalogów projektu i skonfigurujesz połączenie z baza danych.

MVC w praktyce.

Laravel to framework oparty o wzorzec MVC. Na konkretnych przykładach zobaczysz co to oznacza. Tworzyć będziemy wspólnie kontrolery, do których przypiszemy stosowne adresy URL, modele, które reprezentować będą dane, a także widoki, które te dane sformatuja, wplatając je w kod HTML.

Autentykacja i autoryzacja.

Te dwa pojęcia, choć podobne, różnią się od siebie. Pierwsze pozwala okreslić, czy logujacy się użytkownik jest tym, za kogo się podaje. Drugie mówi nam, czy dana osoba może wykonać zadaną akcje. Oba te koncepty zobaczysz w akcji na praktycznym przykładzie.

Read also >>  Project with Laravel PHP:Make a doctor appointment system

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here